Керувати

Історія клубу

Олег Дрегало - методист клубу

Олег Дрегало - перший президент 1999-2001

Ігор Мартинюк - президент у 2002-2005 рр.

Роман Корнилюк - президент у 2005-2007

Роман Корнилюк - президент у 2005-2007

Таїса Голуб - 2007-2009

Таїса Голуб - президент у 2007-2009

Богдана Брунченко - президент

Богдана Брунченко - президент у 2009-2010

Олександр Бузник - в.о. президента

Бузник Олександр - президент у 2010-2011

Основні заходи:
1998 р.
група студентів 1 курсу КНЕУ звернулася до  Ольги Валентинівни Ступак (помічник декана фінансово-економічного факультету) із проханням допомогти їм в організації цікавого дозвілля. Після декількох походів під керівництвом перших тренерів – подружжя Надії Миколаївни та Віталія Олександровича Примаків, і було вирішено створити туристичний клуб. (детальныше – інтервю Олега Дрегала з газети “Економіст” за жовтень 2009)

1999. 1 квітня на туристичній гуморині біля м. Боярка було оголошено про заснування турклубу „Скіфи”. Першим президентом обрано студента 1 курсу фінансово-економічного факультету Олега Дрегала. З тих часів 1 квітня вважається офіційним днем народження клубу.

1999 р. випущена перша сторінка „Скіфи” в університетській газеті „Економіст”

Екологічна експедиція “Малим річкам  – чисту воду!”

2000 р. Для клубу виділено аудиторію в спорткомплексі „Економіст”.

2000 р. 23 листопада було прийнято Положення про студентський клуб КНЕУ “Скіфи”

2001 р. Юрій Новіченко створив офіційну емблему клубу на її основі створено і прапор – емблема на білому прямокутному полотні

2002 р. Вибори нового президента. Ним став студент 2 курсу ФЕФ Ігор Мартинюк

2003р. Перші розкопки в Судаку ( Генуезька фортеця)

2005р. Клуб переселився у нове просторе приміщення за адресою вул. Желябова 4.

Новим президентом обрано студента 3 курсу факультета банківської справи (пізніше КЕФ) Корнилюка Романа.

Офіційно закріплено нову структуру Клубу. Створено Концепцію Клубу

2006р. почались проводитись заняття по підготовці власних керівників походів.

Турклуб „Скіфи” став співорганізатором проведення фестивалю „Етноеволюція” в КНЕУ,  “Карнавалія” в КМДА, вручення премій “Коронація слова”

2007р.  Турклуб „Скіфи” – співорганізатор проведення фестивалю “Етноеволюція: Космацький великдень” у с. Космач,

2008 р. Турклуб “Скіфи” – співорганізатор фестивалю “Трипільське коло: Вода”, “Орелі”.

2009 р. Турклуб “Скіфи” – співорганізатор фестивалю “Трипільське коло: Земля”.

В концертному залі КНЕУ проведено концерт з нагоди 10-річчя Клубу.

Олег Дрегало - методист клубуЗ інтерв’ю Олега Дрегала, незмінного методиста та першого президента  клубу:

Як з’явилась ідея створити в КНЕУ туристичний клуб? Це був 1998 рік. Сам розумієш, кінець дев’яностих. Ми тоді тільки поступили на перший курс фінансово-економічного факультету КНЕУ. Як майбутні фахівці-економісти, дуже гостро відчували потребу в ефективно розвиваючому дозвіллі, а не лише в задимлених дискотеках. Про туризм ми тоді ще не думали. Хотіли робити якийсь дискусійний клуб, писати стінгазети, словом, займатись якоюсь цікавою «напівнауковою» діяльністю. Спочатку кожен рухався в своєму руслі, але вже через кілька місяців навчання, всі ми згуртувались навколо Ольги Валентинівни Ступак – помічника декана ФЕФ. Нам пощастило, слова Володимира Кириловича на 1 вересня – «ця людина буде тепер вашою мамою» виявилися більш ніж влучними. Власне, концепція нашої організації в форматі турклубу теж належить їй. Вона ж постійно несла на собі левову частку турбот, пов’язаних зі створенням «Скіфів». Перші збори-чаювання призначили на четвер, 1 квітня в читальній залі ФЕФ (зараз у тому приміщенні деканат ФЕФ). І дата, і формат нам дуже сподобались. Правда деякі люди, прочитавши оголошення, сприйняли ідею чаювання в бібліотеці як першоквітневий розіграш. З того часу цю дату ми вважаємо днем народження клубу. А на тих зборах постановили що збиратимемось так щочетверга. Перший виїзд з ночівлею в наметах запланували на туристичну гуморину в ліс біля Боярки. Київські туристи організовують цей захід вже більше 30 років. Спальників не було, брали ковдри, ділили на кількох людей. Пам’ятаю що дуже змерз, але чудом не захворів. Наступних вихідних поїхали на екскурсію в Китаєво-Пирогів і так майже щотижня.

На літо вирішили попливти на катамаранах в перший справжній багатоденний похід. Маршрут пролягав по надзвичайно красивій річці Стрипа на Тернопільщині, а потім по Дністру. Цей перший похід запам’ятався на все життя. Замки, храми, прекрасна природа, чудова компанія, ні краплі дощу за 14 днів, спів птахів, дзюрчання напівгірської річки, море нічних світлячків – все вражало і захоплювало! Під натхненням від цього всього і з’явилася назва «Скіфи» – на честь славного мандрівного народу, який жив на території України.

Восени продовжили збиратися по четвергах в аудиторії 023 (зараз там бізнес-інкубатор), а на вихідні робити виїзди та екскурсії. Поступово викристалізувалась концепція, чи то місія клубу – краса, гармонійний розвиток, популяризація здорового способу життя через туризм та інші заходи. Давати альтернативу іншого, здорового, розвиваючого дозвілля тоді не було таким модним як зараз. Та й туризм тепер людьми краще сприймається.

Наступного літа по тій же Стрипі провели наукову екологічну експедицію «Малим річкам – чисту воду!». Перед цим розбилися на міні-групи, на різних кафедрах КНЕУ зібрали завдання (наприклад кафедра психології запропонувала дослідити психологію малих груп, кафедра української мови та літератури – місцеві діалекти, кафедра РПС – екологічну ситуацію та туристично рекреаційний потенціал регіону – і так 10 завдань). Звіт по експедиції передали в Тернопільську облдержадміністрацію, після чого були запрошені в Тернопіль на урочисте засідання, на якому спільно обговорювали деякі із зазначених нами проблем.

Взимку проводили творчі вечори – українського та російського романсу, читання поезії, зустрічі з відомими людьми. Коли перейшли на третій курс, екватор святкували всім клубом – зробили в «Гринвічі» дискотеку в стилі «екватор», пізніше – дискотеку в стилі 70их.

На перші археологічні розкопки (об’єкт «Молохів бугор») поїхали на Чигиринщину. Це Черкаська область, біля с. Суботів. Потім були розкопки Трипільської культури в селах Пекарі та Тальянки. Пізніше познайомилися з підводними археологами з університету Шевченка. Протягом року проводили в басейні КНЕУ та на Дніпрі тренування з аквалангами і поїхали на підводні розкопки в Новий світ (Крим, біля Судака).

Паралельно робилися екологічні вилазки, прибирання парків, поїздки в дитячий будинок «Материнка», що в Білій Церкві. Пізніше всі ці різноманітні заходи викристалізувались в 6 основних напрямків клубу. Для розширення можливостей походів разом з інструкторами Київської федерації спортивного туризму почали вивчати в’язання вузлів, техніки долання перешкод, переправи, елементи скелелазіння. На якомусь етапі виростили власних керівників, почали проводити заняття «Школи виживання» і водити людей в багатоденні походи самостійно.

Нас дуже тепло підтримувало керівництво університету, зокрема Анатолій Федорович Павленко особисто, і, звичайно, декан ФЕФ Володимир Кирилович Хлівний. В 2001 році адміністрація КНЕУ забезпечила Клуб рюкзаками, наметами спальниками та іншим базовим спорядженням. Стало набагато легше водити в походи новачків. Тоді ж нам допомогли переселилися в спорткомплекс КНЕУ, а з 2005ого року клуб відсвяткував новосілля в просторому приміщенні на Желябова 4, в третьому гуртожитку, де зустрічаємось і по сьогодні.

Як «Скіфи» змінили мене? Без них я себе уявити не можу. На першому курсі, коли бачив своє майбутнє в ролі економіста, і не подумав би що найближчі 10 років присвячу справі клубу. Тоді, в кінці 90их, ми повірили в те, що не все так погано, що в нашій країні можна робити щось хороше, що можливо змінювати цінності в суспільстві, формувати альтернативу сірості та буденності. А головне, наші ідеали знаходили відгук у людей, та й ми самі в межах клубу змогли поглиблювати і розширювати свій кругозір в найрізноманітніших сферах. Будьте ідеалістами! Не втрачайте віри в краще – Любов і добро завжди перемагають!

Прокоментувати

Ваш імейл не розголошується. Необхідні поля позначені *

*
*