Керувати
За     

Презентація поїздки в Польщу

Автор Дрегало Олег // “Економіст”

Без сумніву, одним з найвідповідальніших днів нашого перебування у Польщі можна вважати 29 березня 2003 р., — це був день, коли Клуб “Скіфи” мав виконати важливу місію – презентувати Україну, м. Київ, Університет і свою організацію.

Презентація мала бути відносно короткою, змістовною, яскравою та зрозумілою. До виконання цього завдання скіфи підійшли творчо – вона складалася з різних за формою та змістом частин; з офіційного представлення презентація повина була перейти у дружню бесіду, — що нам завдяки спільним зусиллям вдалося здійснити.

Вранці 29 березня після сніданку ми вирушили до місця, яке зветься Кадільня – воно нагадує амфітеатр, який оточують скелі з озером в середині. У амфітеатрі проводяться концерти відомих співаків та театральні дійства. Біля озера можна зустріти відпочиваючих з друзями та сім’ями. Потім ми поїхали до гори, яка носить назву Святий Хрест. Це лиса гора, що в минулому вважалася місцем зустрічі відьм у Польщі. Після того,як це місце було очищене від них – тут збудували чудовий монастир, де до цього часу зберігається хрест з вмонтованим у нього кусочком хреста, на якому був розіп’ятий Ісус – звідси й назва гори.

Ще на початку дня події трохи виходили з під контролю: один з учасників презентації випадково підвернув ногу, інший зірвав голос, а на довершення – сімнадцять чоловік (мабуть під впливом енергії залишеної ще відьмами) зійшли з гори з протилежної сторони від місця стоянки автобуса. Таким чином ми майже повністю витратили час, що залишався для підготовки до презентації. Було таке відчуття, що хтось намагається зробити все, щоб вона не відбулася. Але надалі цей Хтось не мав над нами влади.

Відразу по поверненню ми швидко зорганізувалися і розпочали презентацію. Ольга Валентинівна Ступак після того, як урочисто пролунав гімн України, своєю промовою відкрила її. Далі В. Стеценко коротко оповів про нашу державу, — що було вступом до фільму про Україну, який підготувала Телестудія “TV – Просвіта”. В кінці фільму гасне світло, — перед усіма з’являється Дівчина-Україна з вогняною квіткою в руках – неопалимою купиною; поступово до неї підходять інші учасники театрально-символічного дійства в костюмах, які нам надали “Імідж-студія” Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу (С. М. Петрович) та Культурний центр КНЕУ (В.В. Коломійчук): серед них і древній скіф зі скіф’янкою, і сучасні студенти КНЕУ. З вогнем в руках, який подарувала Дівчина-Україна, вони розпочинають важливу розмову про складну та водночас прекрасну й героїчну долю нашого народу, про ті перешкоди, що лежать на шляху молодої людини, про той безсмертний вогонь, що живить та надихає на шляху до прекрасного. В кінці лунає: “Краса врятує Світ !”, — на цій хвилі запалюються свічки у курішках С. Спасьонова (відомого Гончара та нашого головного інструктора по туризму), які передаються всім у залі – як незгасаюче світло наших сердець. Серед присутніх – представники молодіжних громадських організацій Польщі, молодь міста, представники вузів Кельце, настоятелі релігійних громад, журналісти газет, радіо та телебачення.

Потім гості мали нагоду почути прекрасних українських пісень у талановитому виконанні Олександра Клименка, що надалі чергувалися з показом фільму “Храми України”; зі слайдами та відеороликами про діяльність нашої організації та її напрямки, які коротко були нами прокоментовані, та зі слайдами про м. Київ.

Саме в той час, коли С. Спасьонов розповідав за слайдами про нашу столицю, а присутні з зацікавленням слухали та споглядали, запитуючи про Україну, про Київ, КНЕУ та Клуб, — на кухні доварювалися, чекаючи своєї черги, традиційні українські страви (серед них смачні вареники, козацький куліш, узвар), майстерно приготовлені чарівними руками наших скіф’янок на чолі з Ольгою Валентинівною…

Так презентація переросла у змістовне та цікаве спілкування. На столиках у курішках горів вогонь, символізуючи те світло, яке єднає людські душі…

Студент 5 к., ФЕФ,

Дрегало О.В.

Прокоментувати

Ваш імейл не розголошується. Необхідні поля позначені *

*
*